Wydarzenia
Filmoterapia. 21 x Nowy Jork
Filmoterapia. 21 x Nowy Jork

O samotności w wielkim mieście.

Kim naprawdę są osoby podróżujące nowojorskim metrem? Jak wyglądają ich intymne relacje? Czy bliskość dziś to przede wszystkim seks? Przekonajmy się o tym 29 stycznia  2019 roku podczas Filmoterapii w Gdyni i projekcji filmu „21 x Nowy Jork”. Po seansie zapraszamy do rozmowy o samotności, tęsknocie za emocjami i potrzebie komunikacji. Dyskusję poprowadzą Anna Hebenstreit-Maruszewska oraz prof. Tomasz Maruszewski, psychologowie z sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS.

Sprzedaż biletów na seans w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Kim naprawdę są osoby podróżujące nowojorskim metrem? Piotr Stasik skierował kamerę na 21 przypadkowych osób wyłonionych z tłumu pasażerów. Jak wyglądają ich intymne relacje? Jakie są ich seksualne pragnienia? W filmie poznajemy 21 osobistych, pełnych emocji historii. – Czy to jest w ogóle dozwolone, żeby być znów tak szczęśliwym? – pyta dziewczyna, która w jednej ze scen całuje się z poznanym niedawno mężczyzną.

Nowy Jork widziany okiem Piotra Stasika jest kłębowiskiem namiętności, tęsknot, ale i rozczarowań. Czy bliskość dziś to przede wszystkim seks? Poruszające obrazy Nowego Jorku i hipnotyzująca muzyka wprowadzają w trans, dzięki któremu możemy zbliżyć się do nieznajomych. Ten wielopoziomowy film o samotności, tęsknocie za emocjami, i potrzebie komunikacji jest też lustrem, w którym możemy się przejrzeć, jeśli… starczy nam odwagi. „21 x Nowy Jork” może być opowieścią o tobie.

Film Piotra Stasika zyskał uznanie na zagranicznych i polskich festiwalach filmowych, otrzymując m.in. nominację w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny do Europejskiej Nagrody Filmowej i specjalne wyróżnienie jury dla najlepszego reżysera w Konkursie Fiction/Non-Fiction 14. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.

FILMOTERAPIA

Do kina przychodzi się po emocje, ale również ze swoimi własnymi uczuciami – w jaki sposób połączyć te dwa światy? Podczas comiesięcznych spotkań będziemy rozmawiać o kwestiach fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie, takich jak: miłość, pasja, samotność, zmiana. Polem dyskusji będą filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które jak w soczewce skupiają ludzkie życie. Po filmach wraz z zaproszonymi gośćmi – ekspertami z Uniwersytetu SWPS Sopot – będziemy prowadzić dyskusyjny klub filmowy, czyli rozmawiać i konfrontować wspólne emocje oraz światopoglądy. Głównym celem cyklu jest pokazanie w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami.

Kurs Filmoterapii – doświadczalne spotkania po filmie. Podczas spotkań widzowie będą mieli okazję poznać na czym polega filmoterapia i jakie narzędzia się w niej stosuje. O programie Filmoterapii można przeczytać na: www.filmoterapia.pl

21xNJ6.jpg

21xNJ4.jpg

21xNJ5.jpg

Fot. materiały promocyjne

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola