Wydarzenia
Biesiada Literacka. Wojciech Mann
Biesiada Literacka. Wojciech Mann

Spotkanie z legendą radia i estrady.

Gdyńskie Centrum Filmowe i Gdyńskie Centrum Kultury zapraszają na spotkanie z Wojciechem Mannem, dziennikarzem radiowym, osobowością polskiego radia, telewizji i estrady. Spotkanie z cyklu Biesiad Literackich odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia 2019 roku, o godzinie 12.00 w sali Warszawa. Rozmowa poświęcona będzie książce Wojciecha Manna „Artysta. Opowieść o moim ojcu”.


Wstęp wolny (w miarę dostępności miejsc).

Wojciecha Manna nie trzeba nikomu przedstawiać. Dla porządku jednak podajmy, że ten znany dziennikarz muzyczny – a także satyryk, aktor, pedagog, autor tekstów piosenek – w radiu zadebiutował mając zaledwie 17 lat. Związał się wtedy z lokalną Rozgłośnią Harcerską. Wojciech Mann studiował filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Już w czasie studiów, w 1967 roku, rozpoczął współpracę z Programem Trzecim Polskiego Radia, która trwa do dziś. Prowadził w niej wiele oryginalnych, autorskich audycji.

W latach 70. Mann rozpoczął współpracę z Programem II Telewizji Polskiej, a między 1977 a 1982 rokiem kierował Redakcją Rozrywki. Wraz z Janem Chojnackim prowadził pierwszy w telewizji polskiej program poświęcony muzyce rockowej, „Non Stop Kolor”. Współtworzył także programy „Mądrej głowie…”, „Za chwilę dalszy ciąg programu”, „Bardzo ostry dyżur”. Od 1994 roku Mann prowadzi „Szansę na Sukces”.

W latach 90. wraz z Krzysztofem Materną współtworzył talk show „MdM”. Wojciech Mann od wielu lat współpracuje z „Dużym Formatem” „Gazety Wyborczej”. Tworzy rubrykę „Monday Manniak”, na potrzeby której tłumaczy teksty zagranicznych piosenek.

„Artysta. Opowieść o moim ojcu”

Kazimierz Mann we wspomnieniach syna to człowiek niezależny, zbuntowany wobec peerelowskiej rzeczywistości, zawsze na pierwszym miejscu stawiający najbliższych. Dzięki emocjonalnemu, choć nie pozbawionemu poczucia humoru językowi Artysta to wzruszająca i zabawna opowieść o niezwykłym człowieku, jego talencie i poruszających wyobraźnię dziełach, a także o sile pamięci i rodzinnych więziach.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola