NEWSLETTER

Mistrzowie Kina. CZARNY PIOTRUŚ. Filmowy cykl edukacyjny dla młodzieży

Mistrzowie Kina. CZARNY PIOTRUŚ. Filmowy cykl edukacyjny dla młodzieży

Seans plus spotkanie.

To już druga edycja projektu Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowanego do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej oraz liceów. Pokazy w ramach projektu umożliwiają młodzieży kontakt z twórczością najwybitniejszych twórców filmowych, którzy tworzyli w XX wieku. W czwartek, 14 listopada 2019 roku, o godzinie 10.00, będzie można zobaczyć „ Czarnego Piotrusia”, czechosłowacki film z 1963 roku, pełnometrażowy debiut reżyserski Miloša Formana.Prezentowane filmy zaliczane są do dzieł, które wywarły niezwykle istotny wpływ na europejską i światową kinematografię. Przed każdym pokazem zaplanowano prelekcję poświęconą dorobkowi reżysera, uwzględniającą najważniejsze założenia danego nurtu filmowego oraz kontekst historyczny. Po filmie znajdzie się czas na rozmowę z widzami poświęconą szczegółowym zagadnieniom, możliwym tropom interpretacyjnym, zagadnieniom filmoznawczym i historycznym.


Z myślą o uczestnikach pokazów powstają również materiały dydaktyczne prezentujące dorobek reżysera, najważniejsze informacje o filmie. Mają one formę tzw. karty pracy z pytaniami, która może być wykorzystana przez nauczycieli przy dalszej analizie dzieła. Materiały obejmują też bibliografię dla nauczycieli i tych uczniów, którzy chcą podjąć samodzielną pracę badawczą lub twórczą.Prowadzenie: dr Piotr Kurpiewski, Uniwersytet Gdański


Organizatorzy: Miasto Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe


Informacje i rezerwacje miejsc: tel. (58) 712 46 12 e-mail: edukacja@gcf.org.pl.


Cena biletu: 12 zł / opiekunowie grup: wstęp bezpłatny.


Sprzedaż biletów w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line: TUTAJ
Czarny Piotruś

reżyseria: Miloš FormanNastoletni chłopak chwiejnym krokiem wkracza w dorosłość. Na co dzień pracuje w sklepie jako ktoś w rodzaju ochroniarza, ale brak mu przebojowości.


Film jest pełnometrażowym debiutem Miloša Formana, zmarłego w 2018 roku reżysera uznawanego za czołowego przedstawiciela tak zwanej Czechosłowackiej Nowej Fali.